BLF888DSU
| Part Number | BLF888DSU |
| Manufacturer | Ampleon |
| Category | Transistors |
| Description | RF FET LDMOS 104V 21DB SOT539B |
BLF888DSU Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | BLF888DSU PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Ampleon |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | FETs, MOSFETs - RF |
| Series | - |
| Transistor Type | LDMOS |
| Frequency | 860MHz |
| Gain | 21dB |
| Voltage - Test | 50V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 1.3A |
| Power - Output | 250W |
| Voltage - Rated | 104V |
| Package / Case | SOT539B |
| Supplier Device Package | SOT539B |
Quick Inquiry
| In Stock | 270 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
