0400FA18A0400E
Part Number
0400FA18A0400E
Manufacturer
Johanson Technology
Category
Filters
Description
FILTER ARRAY EMI
0400FA18A0400E Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0400FA18A0400E PCB Footprint and Symbol
Brand Johanson Technology
Product Line Passive Components
Subcategory Ceramic Filters
Series -
Frequency 400MHz Cut Off
Impedance 50 Ohm
Bandwidth 350MHz
Insertion Loss 20dB
Filter Type FM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric), 10 PC Pad
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)