67A-DF-3C-020C
Part Number
67A-DF-3C-020C
Manufacturer
Grayhill Inc.
Category
Switches
Description
SWITCH JOYSTICK 5"" CBL QUADRATUR
67A-DF-3C-020C Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 67A-DF-3C-020C PCB Footprint and Symbol
Brand Grayhill Inc.
Product Line Power
Subcategory Navigation Switches, Joystick
Series 67A
Type Joystick, 2 - Axis
Actuator Type Finger Tip
Switch Function 360° Directional
Functions, Extra -
Output Digital (Hall Effect Over I²C Interface)
Voltage - Supply 3.3VDC
Current Rating (Amps) -
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC -
Contact Material -
Contact Finish -
Resistance -
Mounting Type Panel Mount
Termination Style Cable with Connector
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions Circular - 25.58mm Dia