72V90823BCG
Part Number
72V90823BCG
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology
Category
Logic ICs
Description
IC DGTL SW 2048X2048 100-BGA
72V90823BCG Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 72V90823BCG PCB Footprint and Symbol
Brand IDT, Integrated Device Technology
Product Line Semiconductors
Subcategory Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series 72V
Type Multiplexer
Circuit 1 x 16:16
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C