843441AM-150LFT
Part Number
843441AM-150LFT
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology
Category
Clock & Timer ICs
Description
IC CLK GEN SAS/SATA 8SOIC
843441AM-150LFT Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 843441AM-150LFT PCB Footprint and Symbol
Brand IDT, Integrated Device Technology
Product Line Semiconductors
Subcategory Application Specific
Series FemtoClock®
PLL Yes
Main Purpose SAS, SAS-2, SATA CPU
Input Crystal
Output LVPECL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:1
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 150MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)