9LPR363EGLF
| Part Number | 9LPR363EGLF |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC PROGR TIMING CTRL HUB 64TSSOP |
9LPR363EGLF Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | 9LPR363EGLF PCB Footprint and Symbol |
| Brand | IDT, Integrated Device Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Application Specific |
| Series | TCH™ |
| PLL | No |
| Main Purpose | Intel CPU, PCI Express (PCIe), SATA CPU, Timing Control Hub™ |
| Input | Crystal |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | - |
| Differential - Input:Output | - |
| Frequency - Max | - |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package | 64-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 200 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
