AD9884AKSZ-140
| Part Number | AD9884AKSZ-140 |
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC ANLG INTERFC 140MSPS 128-MQFP |
AD9884AKSZ-140 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | AD9884AKSZ-140 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Analog Devices |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Display Drivers |
| Series | - |
| Display Type | LCD |
| Configuration | - |
| Interface | Analog |
| Digits or Characters | - |
| Current - Supply | 135mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 128-BFQFP |
| Supplier Device Package | 128-MQFP (14x20) |
Quick Inquiry
| In Stock | 394 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
