AMIS42770ICAW1RG
| Part Number | AMIS42770ICAW1RG |
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC TRANSCEIVER HALF 2/2 20SOIC |
AMIS42770ICAW1RG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | AMIS42770ICAW1RG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | ON Semiconductor |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Drivers, Receivers, Transceivers |
| Series | - |
| Type | Transceiver |
| Protocol | CANbus |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Duplex | Half |
| Receiver Hysteresis | 70mV |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
Quick Inquiry
| In Stock | 2378 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
