ATV2500BQ-20DC
| Part Number | ATV2500BQ-20DC |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Category | Embedded Processors & Controllers |
| Description | IC CPLD QTR POWER 200NS 40CDIP |
ATV2500BQ-20DC Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ATV2500BQ-20DC PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microchip Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | CPLDs (Complex Programmable Logic Devices) |
| Series | ATV2500B(L) and BQ(L) |
| Programmable Type | UV Erasable |
| Delay Time tpd(1) Max | 20.0ns |
| Voltage Supply - Internal | 4.75V ~ 5.25V |
| Number of Logic Elements/Blocks | - |
| Number of Macrocells | 24 |
| Number of Gates | - |
| Number of I/O | 24 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 40-CDIP (0.600", 15.24mm) Window |
| Supplier Device Package | 40-Cerdip |
Quick Inquiry
| In Stock | 345 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
