BB 814 E6433 GR1
| Part Number | BB 814 E6433 GR1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Category | Diodes & Rectifiers |
| Description | DIODE VAR CAP 18V 50MA SOT-23 |
BB 814 E6433 GR1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | BB 814 E6433 GR1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Infineon Technologies |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Varactor Diodes |
| Series | - |
| Capacitance @ Vr, F | 22.7pF @ 8V, 1MHz |
| Capacitance Ratio | 2.25 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 18V |
| Diode Type | 1 Pair Common Cathode |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
Quick Inquiry
| In Stock | 255 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
