CKCM25C0G1H680K060AK
Part Number
CKCM25C0G1H680K060AK
Manufacturer
TDK
Category
Capacitors
Description
CAP ARRAY 68PF 50V NP0 0504
CKCM25C0G1H680K060AK Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKCM25C0G1H680K060AK PCB Footprint and Symbol
Brand TDK
Product Line Passive Components
Subcategory Capacitor Networks, Arrays
Series CKC
Capacitance 68pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient C0G, NP0
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)