CKCM25X5R0J104M060AK
Part Number
CKCM25X5R0J104M060AK
Description
CAP ARRAY 0.1UF 6.3V X5R 0504
CKCM25X5R0J104M060AK Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CKCM25X5R0J104M060AK PCB Footprint and Symbol
Series CKC
Capacitance 0.1µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)