CKCN27JB0J104M045BK
| Part Number | CKCN27JB0J104M045BK |
| Manufacturer | TDK |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP ARRAY 0.1UF 6.3V JB 0302 |
CKCN27JB0J104M045BK Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CKCN27JB0J104M045BK PCB Footprint and Symbol |
| Brand | TDK |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Capacitor Networks, Arrays |
| Series | CKC |
| Capacitance | 0.1µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Number of Capacitors | 2 |
| Circuit Type | Isolated |
| Temperature Coefficient | JB |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0302 (0806 Metric) |
| Size / Dimension | 0.035" L x 0.024" W (0.90mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 255 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
