CL31C331KBCNBNC
| Part Number | CL31C331KBCNBNC |
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP ARRAY 330PF 50V NP0 1206 |
CL31C331KBCNBNC Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CL31C331KBCNBNC PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Samsung Electro-Mechanics |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Capacitor Networks, Arrays |
| Series | CL |
| Capacitance | 330pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Number of Capacitors | 4 |
| Circuit Type | Isolated |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 247 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
