CM200EXS-34SA
| Part Number | CM200EXS-34SA |
| Manufacturer | Powerex Inc. |
| Category | Transistors |
| Description | IGBT 1700V 200A 2000W MODULE |
CM200EXS-34SA Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CM200EXS-34SA PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Powerex Inc. |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | IGBTs - Modules |
| Series | - |
| IGBT Type | - |
| Configuration | Single |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1700V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200A |
| Power - Max | 2000W |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.7V @ 15V, 200A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1mA |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce | 35nF @ 10V |
| Input | Standard |
| NTC Thermistor | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | Module |
Quick Inquiry
| In Stock | 305 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
