CMJH100 TR
| Part Number | CMJH100 TR |
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp |
| Category | Power Management ICs |
| Description | DIODE 100V 10A SOD-123FL |
CMJH100 TR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CMJH100 TR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Central Semiconductor Corp |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Current Regulation/Management |
| Series | - |
| Function | Current Limiting |
| Sensing Method | High/Low-Side |
| Accuracy | - |
| Voltage - Input | 50V (Max) |
| Current - Output | 10mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Supplier Device Package | SOD-123FL |
Quick Inquiry
| In Stock | 196 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
