CY28354OXC-400
Part Number
CY28354OXC-400
Manufacturer
Silicon Labs
Category
Clock & Timer ICs
Description
IC BUFF 4DDR DIMM 48SSOP
CY28354OXC-400 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CY28354OXC-400 PCB Footprint and Symbol
Brand Silicon Labs
Product Line Semiconductors
Subcategory Application Specific
Series -
PLL No
Main Purpose Memory, DDR
Input Clock
Output HCSL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 2:12
Differential - Input:Output No/No
Frequency - Max 400MHz
Voltage - Supply 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)