CYW150OXCT
Part Number
CYW150OXCT
Manufacturer
Silicon Labs
Category
Clock & Timer ICs
Description
IC CLOCK 440BX AGP 56SSOP
CYW150OXCT Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CYW150OXCT PCB Footprint and Symbol
Brand Silicon Labs
Product Line Semiconductors
Subcategory Application Specific
Series -
PLL Yes
Main Purpose Intel CPU Servers
Input Clock, Crystal
Output Clock
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 2:33
Differential - Input:Output No/No
Frequency - Max 150MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)