CYW173SXC
| Part Number | CYW173SXC |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC CLK GEN TAPE DRV 4CH 16SOIC |
CYW173SXC Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | CYW173SXC PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Silicon Labs |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Application Specific |
| Series | - |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | CPB Tape Drive System |
| Input | Crystal |
| Output | TTL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
Quick Inquiry
| In Stock | 126 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
