DLW21SN371SQ2L
Part Number
DLW21SN371SQ2L
Manufacturer
Murata
Category
Filters
Description
CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
DLW21SN371SQ2L Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DLW21SN371SQ2L PCB Footprint and Symbol
Brand Murata
Product Line Passive Components
Subcategory Common Mode Chokes
Series DLW21
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Impedance @ Frequency 370 Ohms @ 100MHz
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 280mA
DC Resistance (DCR) (Max) 450 mOhm
Voltage Rating - DC 50V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) 0.055" (1.40mm)