ECJ-RVB1H331M
| Part Number | ECJ-RVB1H331M |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP ARRAY 330PF 50V X7R 1206 |
ECJ-RVB1H331M Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ECJ-RVB1H331M PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Panasonic Electronic Components |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Capacitor Networks, Arrays |
| Series | ECJ-R |
| Capacitance | 330pF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Number of Capacitors | 4 |
| Circuit Type | Isolated |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
Quick Inquiry
| In Stock | 440 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
