ERA-V33J221V
Part Number
ERA-V33J221V
Description
RES TEMP SENS 220 OHM 5% 1/16W
ERA-V33J221V Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ERA-V33J221V PCB Footprint and Symbol
Brand Panasonic Electronic Components
Product Line Passive Components
Subcategory Specialized Resistors
Series ERAV
Type Temperature Sensitive
Applications Temperature Correction Circuits
Composition Metal Film
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient 3300ppm/°C
Operating Temperature -40°C ~ 125°C