EXC-24CN601X
Part Number
EXC-24CN601X
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Category
Filters
Description
CMC 200MA 2LN 600 OHM SMD
EXC-24CN601X Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXC-24CN601X PCB Footprint and Symbol
Brand Panasonic Electronic Components
Product Line Passive Components
Subcategory Common Mode Chokes
Series EXC24
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100MHz
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 200mA
DC Resistance (DCR) (Max) 900 mOhm
Voltage Rating - DC 5V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max) 0.024" (0.60mm)