EZA-NPE470M
Part Number
EZA-NPE470M
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Category
Capacitors
Description
CAP ARRAY 47PF 25V E 2512
EZA-NPE470M Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EZA-NPE470M PCB Footprint and Symbol
Brand Panasonic Electronic Components
Product Line Passive Components
Subcategory Capacitor Networks, Arrays
Series EZA-NP
Capacitance 47pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 8
Circuit Type Bussed
Temperature Coefficient E
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2512 (6431 Metric), Concave
Size / Dimension 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)