F6KA2G140D4CG-Z
Part Number
F6KA2G140D4CG-Z
Manufacturer
Taiyo Yuden
Category
Filters
Description
FILTER SAW 2.14GHZ 5SMD
F6KA2G140D4CG-Z Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models F6KA2G140D4CG-Z PCB Footprint and Symbol
Brand Taiyo Yuden
Product Line Passive Components
Subcategory SAW Filters
Series F6
Frequency - Center 2.14GHz
Bandwidth 60MHz
Insertion Loss 1.9dB
Ratings -
Applications Cellular, WCDMA
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 5-SMD, No Lead
Height (Max) 0.020" (0.50mm)
Size / Dimension 0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)