FG6943010R
| Part Number | FG6943010R |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Category | Transistors |
| Description | MOSFET N/P-CH 30V 0.1A SSMINI6 |
FG6943010R Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | FG6943010R PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Panasonic Electronic Components |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | FETs, MOSFETs - Arrays |
| Series | - |
| FET Type | N and P-Channel |
| FET Feature | Standard |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100mA |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | - |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | - |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | - |
| Power - Max | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Supplier Device Package | SSMini6-F3-B |
Quick Inquiry
| In Stock | 236180 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
