G3R-IDZR1SN DC12-24
| Part Number | G3R-IDZR1SN DC12-24 |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety |
| Category | Relays |
| Description | DC INPUT MODULE 12-24V |
G3R-IDZR1SN DC12-24 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | G3R-IDZR1SN DC12-24 PCB Footprint and Symbol |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Brand | Omron Automation and Safety |
| Product Line | Power |
| Subcategory | I/O Relay Modules |
| Series | G3R-I/O |
| Type | DC Input Module |
| Color | Black |
| Style | QC |
| Voltage - Input | 12 ~ 24VDC |
| Current - Input | 8mA |
| Voltage - Output | 4 ~ 32VDC |
| Current - Output | 100mA |
| Turn On Time | 0.10ms |
| Turn Off Time | 0.10ms |
| Features | Status LED(s) |
Quick Inquiry
| In Stock | 283 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
