GA1812A182KXGAT31G
| Part Number | GA1812A182KXGAT31G |
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP CER 1800PF 1KV C0G/NP0 1812 |
GA1812A182KXGAT31G Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | GA1812A182KXGAT31G PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Vishay Vitramon |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Ceramic Capacitors |
| Series | GA |
| Capacitance | 1800pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.086" (2.18mm) |
| Lead Spacing | - |
| Lead Style | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 354 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
