HCF4007UBEY
| Part Number | HCF4007UBEY |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Category | Logic ICs |
| Description | IC INVERTER DUAL COMPL 14-DIP |
HCF4007UBEY Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | HCF4007UBEY PCB Footprint and Symbol |
| Brand | STMicroelectronics |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Specialty Logic |
| Series | 4000B |
| Logic Type | Complementary Pair Plus Inverter |
| Supply Voltage | 3V ~ 18V |
| Number of Bits | 3 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
Quick Inquiry
| In Stock | 6149 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
