HX5020NL
| Part Number | HX5020NL |
| Manufacturer | Pulse Electronics Network |
| Category | Transformers |
| Description | MODULE DL GIGABIT ETHER LAN 48P |
HX5020NL Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | HX5020NL PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Pulse Electronics Network |
| Product Line | Power |
| Subcategory | Pulse Transformers |
| Series | - |
| Transformer Type | LAN 1000 Base-T |
| Inductance | - |
| ET (Volt-Time) | - |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.100" L x 0.297" W (27.94mm x 7.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.341" (8.66mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
Quick Inquiry
| In Stock | 1550 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
