ICS951416AFLF
| Part Number | ICS951416AFLF |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC SYSTEM CLOCK CHIP P4 56-SSOP |
ICS951416AFLF Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | ICS951416AFLF PCB Footprint and Symbol |
| Brand | IDT, Integrated Device Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Application Specific |
| Series | - |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | AMD CPU, PCI Express (PCIe) |
| Input | Crystal |
| Output | Clock |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:16 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 229.43MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 56-SSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 317 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
