IDT74SSTVN16859CPAG8
| Part Number | IDT74SSTVN16859CPAG8 |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology |
| Category | Logic ICs |
| Description | IC BUFFER 13-26BIT SSTL 64-TSSOP |
IDT74SSTVN16859CPAG8 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | IDT74SSTVN16859CPAG8 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | IDT, Integrated Device Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Specialty Logic |
| Series | - |
| Logic Type | Registered Buffer with SSTL_2 Compatible I/O for DDR |
| Supply Voltage | 2.3V ~ 2.7V |
| Number of Bits | 13, 26 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package | 64-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 338 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
