LE9530CPQCT
| Part Number | LE9530CPQCT |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC SLIC 2CH UNIV 100V 48QFN |
LE9530CPQCT Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | LE9530CPQCT PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microchip Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Telecom |
| Series | - |
| Function | Subscriber Line Interface Concept (SLIC) |
| Interface | Parallel |
| Number of Circuits | 2 |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply | 40mA |
| Power (Watts) | - |
| Operating Temperature | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | - |
| Supplier Device Package | 48-QFN |
Quick Inquiry
| In Stock | 108 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
