LXM1624-12-42
Part Number
LXM1624-12-42
Manufacturer
Microsemi
Category
Display Modules
Description
MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V
LXM1624-12-42 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LXM1624-12-42 PCB Footprint and Symbol
Brand Microsemi
Product Line Optoelectronics
Subcategory Inverters
Series LXM1624-12-4x
Voltage - Input 12V
Output 1500V
Type CCFL and UV Lamps
Size / Dimension 4.53" L x 1.18" W x 0.26" H (115mm x 30mm x 6.5mm)