LXM1626-12-64
Part Number
LXM1626-12-64
Manufacturer
Microsemi
Category
Display Modules
Description
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
LXM1626-12-64 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LXM1626-12-64 PCB Footprint and Symbol
Brand Microsemi
Product Line Optoelectronics
Subcategory Inverters
Series LXM1626-12-6x
Voltage - Input 12V
Output 1800V
Type CCFL and UV Lamps
Size / Dimension 6.50" L x 0.83" W x 0.30" H (165mm x 21mm x 7.5mm)