MCF20104G900-T
Part Number
MCF20104G900-T
Manufacturer
Taiyo Yuden
Category
Filters
Description
CMC 100MA 4LN 90 OHM SMD
MCF20104G900-T Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MCF20104G900-T PCB Footprint and Symbol
Brand Taiyo Yuden
Product Line Passive Components
Subcategory Common Mode Chokes
Series MC
Filter Type Signal Line
Number of Lines 4
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100MHz
Inductance @ Frequency -
Current Rating (Max) 100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 4.5 Ohm
Voltage Rating - DC 5V
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)