MF72-400D9
| Part Number | MF72-400D9 |
| Manufacturer | Cantherm |
| Category | Circuit Protection |
| Description | ICL 400 OHM 20% 200MA 11MM |
MF72-400D9 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MF72-400D9 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Cantherm |
| Product Line | Power |
| Subcategory | Inrush Current Limiters (ICL) |
| Series | MF72 |
| R @ 25°C | 400 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Current - Steady State Max | 200mA |
| R @ Current | 30.3 Ohms |
| Diameter | 0.433" (11.00mm) |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Approvals | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 5470 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
