MMBTH10-TP
Part Number
MMBTH10-TP
Manufacturer
Micro Commercial Co
Category
Transistors
Description
RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT23
MMBTH10-TP Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MMBTH10-TP PCB Footprint and Symbol
Brand Micro Commercial Co
Product Line Semiconductors
Subcategory Bipolar (BJT) - RF
Series -
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) -
Gain -
Power - Max 225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max) 50mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)