MT9044AP1
| Part Number | MT9044AP1 |
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC SYNCHRONIZER T1/E1 44PLCC |
MT9044AP1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MT9044AP1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microchip Technology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Telecom |
| Series | - |
| Function | Digital Phase Locked Loop |
| Interface | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 90mA |
| Power (Watts) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 44-PLCC |
Quick Inquiry
| In Stock | 256 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
