MT9076BPR1
| Part Number | MT9076BPR1 |
| Manufacturer | Microsemi |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC TXRX SGL T1/E1/J1 3.3V 68PLCC |
MT9076BPR1 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | MT9076BPR1 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Microsemi |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Telecom |
| Series | - |
| Function | Transceiver |
| Interface | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 85mA |
| Power (Watts) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 68-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 68-PLCC |
Quick Inquiry
| In Stock | 137 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
