NFA31CC220S1E4D
Part Number
NFA31CC220S1E4D
Manufacturer
Murata
Category
Capacitors
Description
CAP ARRAY 22PF 25V 1206
NFA31CC220S1E4D Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models NFA31CC220S1E4D PCB Footprint and Symbol
Brand Murata
Product Line Passive Components
Subcategory Capacitor Networks, Arrays
Series EMIFIL®, NFA31
Capacitance 22pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Dielectric Material -
Number of Capacitors 4
Circuit Type Bussed
Temperature Coefficient -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric), 10 PC Pad
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)