PI3L110LEX
| Part Number | PI3L110LEX |
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC ETHERNET SWITCH QUAD 16TSSOP |
PI3L110LEX Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | PI3L110LEX PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Analog Switches - Special Purpose |
| Series | - |
| Applications | Telecommunications |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | - |
| Number of Channels | 4 |
| On-State Resistance (Max) | 8Ohm |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| -3db Bandwidth | 350MHz |
| Features | 10/100 Base-T |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 3643 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
