PI4ULS5V201TAEX
| Part Number | PI4ULS5V201TAEX |
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Category | Logic ICs |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL SOT23-6 |
PI4ULS5V201TAEX Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | PI4ULS5V201TAEX PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Translators, Level Shifters |
| Series | ULS |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channel Type | Bidirectional |
| Number of Circuits | 1 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 1.2V ~ 5.5V |
| Voltage - VCCB | 1.2V ~ 5.5V |
| Input Signal | - |
| Output Signal | - |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Data Rate | 20Mbps |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Features | Auto-Direction Sensing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
Quick Inquiry
| In Stock | 3787 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
