PI6CG182Q2ZDQEX
| Part Number | PI6CG182Q2ZDQEX |
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC CLOCK GENERATOR 24TQFN |
PI6CG182Q2ZDQEX Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | PI6CG182Q2ZDQEX PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Diodes Incorporated |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | Clock Generator |
| PLL | Yes |
| Input | CMOS, Crystal |
| Output | CMOS, HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
Quick Inquiry
| In Stock | 4714 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
