S220K25SL0N63L6R
| Part Number | S220K25SL0N63L6R |
| Manufacturer | Vishay BC Components |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL |
S220K25SL0N63L6R Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | S220K25SL0N63L6R PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Vishay BC Components |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Ceramic Capacitors |
| Series | S |
| Capacitance | 22pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient | SL |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Size / Dimension | 0.256" Dia (6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.252" (6.40mm) |
| Lead Style | Straight |
Quick Inquiry
| In Stock | 51221 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
