SA12L
| Part Number | SA12L |
| Manufacturer | Apex Microtechnology |
| Category | Power Management ICs |
| Description | SWITCH AMP 200V 15A FULL BRIDGE |
SA12L Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | SA12L PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Apex Microtechnology |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Full, Half-Bridge Drivers |
| Series | - |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Applications | AC Motors, Piezo Devices |
| Interface | PWM |
| Load Type | Inductive, Capacitive |
| Technology | Power MOSFET |
| Rds On (Typ) | 400mOhm (Max) |
| Current - Output / Channel | 15A |
| Current - Peak Output | 20A |
| Voltage - Supply | 14V ~ 16V |
| Voltage - Load | 16V ~ 200V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Features | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Temperature |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 12-PowerDIP, Module |
| Supplier Device Package | 12-PowerDip |
Quick Inquiry
| In Stock | 251 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
