SFS44S35-5K475E-F
Part Number
SFS44S35-5K475E-F
Description
35UF 5UF MOTORRUN QC TERM 440V
SFS44S35-5K475E-F Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SFS44S35-5K475E-F PCB Footprint and Symbol
Series SF, Dual Motor Start
Capacitance 5µF, 35µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440V
Package / Case Radial, Can
Size / Dimension 2.120" Dia (53.85mm), Lip
Height - Seated (Max) 4.870" (123.70mm)