SFS44T15-10K291E-F
Part Number
SFS44T15-10K291E-F
Description
15UF 10UF MOTORRUN QC TERM 440V
SFS44T15-10K291E-F Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SFS44T15-10K291E-F PCB Footprint and Symbol
Series SF, Dual Motor Start
Capacitance 10µF, 15µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 440V
Package / Case Radial, Can
Size / Dimension 2.620" Dia (66.55mm), Lip
Height - Seated (Max) 3.030" (76.96mm)