SIP2204EMP-T1-GE4
| Part Number | SIP2204EMP-T1-GE4 |
| Manufacturer | Vishay Siliconix |
| Category | Power Management ICs |
| Description | QUAD CHANNEL, HIGH FREQUENCY POW |
SIP2204EMP-T1-GE4 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | SIP2204EMP-T1-GE4 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Vishay Siliconix |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Full, Half-Bridge Drivers |
| Series | - |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Applications | Synchronous Buck Converters |
| Interface | PWM |
| Load Type | Inductive |
| Technology | Power MOSFET |
| Rds On (Typ) | 350mOhm LS, 550mOhm HS |
| Current - Output / Channel | 500mA |
| Current - Peak Output | 2A |
| Voltage - Supply | 10V ~ 24V |
| Voltage - Load | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Features | - |
| Fault Protection | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
Quick Inquiry
| In Stock | 134 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
