SK-32PTU-AR
Part Number
SK-32PTU-AR
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Category
Display Modules
Description
KIT ULCD-32PTU-AR USD4GB UUSBPA5
SK-32PTU-AR Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SK-32PTU-AR PCB Footprint and Symbol
Brand 4D Systems Pty Ltd
Product Line Optoelectronics
Subcategory LCD, OLED, Graphic
Series -
Display Type TFT - Color
Display Mode Transmissive
Touchscreen Resistive
Diagonal Screen Size 3.2" (81.28mm)
Viewing Area 48.60mm W x 64.80mm H